Visa Turkey Nasıl Alınır?

Visa Turkey Nasıl Alınır?

Visa almak önceki dönemlerde oldukça zor, zaman ve detay gerektiren, farklı prosedürler içeren zahmetli işlemlerden olsa da günümüzde oldukça basitleştirilmiş olan bir işleme dönüştü. Örneğin şimdilerde internete girerek de basit yollarla ve kolaylıkla sadece dakikalar içinde Visa Turkey alabiliyorsunuz. Örneğin internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara girerek bu işlemi deneyimleyebilirsiniz.

Visa Turkey Alma Aşaması

Dilerseniz bu işlemi sadece birkaç adımda gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için önerdiğimiz sayfalara girerek, Visa Turkey Butonuna basarak, karşınıza çıkan tablodan; uyruğunuzu belirtmeli, varış tarihini bildirmeli, kişisel bilgilerinizi girmeli, ödeme yaparak basitçe işleminizi tamamlamalısınız. Burada 1 – 2 detaya dikkat etmenizde fayda var. Öncelikle gitmek istediğiniz bölgeyi dikkatli işaretlemeli, çifte vatandaşlığa sahipseniz yolculuk sırasında kullanacağınız vatandaşlık belgenizi girmeye de dikkat etmelisiniz. Şayet belgenizde pasaportta yer alan uyruk farklıysa vizeniz geçerli olmaz. Yanı sıra e-vize başvurusu konusunda önceki seyahat belgeleriniz geçerli olmamaktadır.

İnternetten Başvuru Yaptığınızda E-vize İşleyişi Nasıl Gerçekleşir?

Uyruğunuz - varış tarihini girdiğinizde tabloda vizenizin hangi tarihler arasında geçerli olduğunu göstergesi ve toplam kalabileceğiniz gün sayısı görünür. Ardından sizden ad/soy ad/doğum tarihi, yeri, ana adı – baba adı ve pasaport nosu - pasaport düzenleme tarihi -geçerlilik tarihi - e posta bilgileri - telefon numarası-2. telefon numarası -adres bilgileri istenecektir. Kaydet butonuna basıp sisteme bilgilerinizi girerek kayıt ettiğinizde kredi kartınızla vize ödemesini yapabilirsiniz. Tüm bu işlemleri internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar ile yapabilirsiniz.