Koruma Filesi Nasıl Olmalı?

Koruma Filesi Nasıl Olmalı?
Koruma filesi kullanılacağı yerde, can ve mal güvenliği sağlayacak özelliklerde olmalıdır. Her türlü tehlike durumunda, yaşanacak travmalara karşı durdurma sağlayan koruma ağı modelleri ihtiyaçlara uygun tasarlanır. İplik kalitesi yüksek olursa dayanıklılık ve mukavemeti de o kadar yüksek olur. Fileleri dokuma tekniği de ihtiyaca uygun olmalı. Bazı mekânlarda sık dokunmuş iplik gerekli iken bazılarında bu kadar sık dokumaya gerek duyulmaz. Bunun için de farklı iplik ve dokuma yapılır. Düğümlü file, plastik file ve raşhel file en çok tercih edilen file çeşitleridir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.Koruma Filelerinde Renk Seçenekleri


Koruma fileleri bazı ortamlarda belirgin renk gereksinimini de beraberinde getirir. Tehlikeli yer olduğunun fark edilmesi için genel olarak kırmızı, mavi ve turuncu renklerde file üretimi yapılmaktadır. Sık dokumalı fileler genel olarak kuş önleme filelerinde uygulanan bir tekniktir. En küçük kuş türü bile bu fileler sayesinde ürünlere ve ortama zarar veremez. Balkon, teras, bahçe, tarla ve fabrikalarda gıda ürünlerinin korunması için kuş önleme fileleri tercih edilir. Güvenlik filesi ise özellikle inşaat alanlarında, yol çalışmalarında, kanal çalışmalarında, çukurlu alanlarda tercih edilir. İskelede çalışan işçilerin ve malzemelerin korunması için de koruma ağı uygulanır.

Havuz Güvenliği İçin Koruma FilesiHavuzlara düşme olaylarını sıkça duyarız. Havuzun aktif kullanılmadığı anlarda ve ortamda kimsenin bulunmadığı durumlarda havuzlara uygulanan koruma filesi ile güvenlik sağlanır. Havuzun üzerine montajlanan file gergin yapıya sahip olduğu için düşme durumlarında bile kişinin boğulmasına ve herhangi bir zarar görmesine engel olur. Havuzlarda kullanılan ağlar, bu tarz geniş boşluk ve çukurlarda da uygulanabilir.