Anadolu Takımlarının En Büyüğü

Anadolu Takımlarının En Büyüğü

Şanlı bir geçmiş

Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Orhan Apak tarafından verilen talimat gereği, 60’lı yıllarda Anadolu futbol kulüpleri tek bir çatı altında toplanmaya başlamıştır. Trabzonspor, işte bu şekilde ve üç farklı yerel takımın bir araya gelmesi neticesinde 1966 yılında kurulmuştur. Takımın Trabzonspor adını alması ise, 1967 yılında bu yerel takımlardan birinin feshedilmesi neticesinde gerçekleşmiştir. Trabzonspor, o tarihten bu yana sayısız başarı elde etmiş ve Süper Lig şampiyonluğunu altı kez kazanmıştır.

Sayısız başarı ve şampiyonluk

Nitekim Trabzonspor haberleri, takımın elde ettiği başarılar ile doludur. 1975 yılında ilk kez şampiyon olan takım, son şampiyonluğunu 1995 yılında elde etmiştir. 2011 yılında da yine şampiyon olmak üzereyken, Fenerbahçe’ye yenilmiştir. Her ne kadar ortaya çıkan bazı şike haberleri sonucu maçın yeniden değerlendirilmesini istemişse de, bu başvurusu kabul edilmemiştir. Trabzonspor haberleri, konuya ilişkin tüm ayrıntıları içermektedir.

Trabzonspor resmi renkleri

Takımın resmi renkler bordo – mavi olup, armasında TS harfleri görülmektedir. Ayrıca altı adet de yıldız bulunmaktadır. Bu yıldızlar, takımın elde ettiği toplam şampiyonluk sayısını simgelemektedir. Aslına bakılacak olursa, takımın toplamda altı değil, yedi adet şampiyonluğu bulunmaktadır. Ancak yedinci şampiyonluğu, bayan futbol takımı elde etmiştir. Diğer bir deyişle, Trabzonspor haberleri sadece erkek futbol takımının başarıları ile sınırlı değildir. Milyonlarca kişilik bir taraftar kitlesi olan Trabzonspor, emin adımlarla ilerlemektedir. Nitekim yeni sezonda gerek Türk liginde gerekse de UEFA liglerinde yeni başarılara imza atması beklenmektedir.