Kızılötesi Akıllı Tahta Sistemleri Nedir?

Kızılötesi Akıllı Tahta Sistemleri Nedir?

Kızılötesi olan akıllı tahta sistemleri günümüz teknolojisinde okullarda en çok kullanılan sistem olmaktadır. Kızılötesi sistemler akıllı tahtalarda etkili olarak kullanılır ve içerisinde bütün çerçeve içerisine dizilmiş olan ucunda ise led lambalar yer alan verici diye tabir edilen elektronik katlardır. Ayrıca içerisinde ise verici kartlarında karşılığı olan alıcı kartlar yer alarak sinyaller verici kartlardan alıcı kartlara doğru girmektedir. Bu kartlarda bulunan ledlerin de hepsi birden sinyal göndermez ledler tek tek yakılarak ve karşılıkları olan ledlere sinyal olup olmadığı kontrol etmektedir.

Akıllı Tahtaların Dokunmatikleri Neden Çalışmaz?

Son teknoloji ürünleri arasında yer alan akıllı tahta sistemleri bazı zamanlarda dokunmatiği çalışmayarak, aygıt yöneticisine girildiğinde de sürücüsünde ünlem işareti olarak bu uygulamayı da kaldırarak tekrar yüklenmesi istendiğinde de yükleme gerçekleşmez. Bu gibi sorunlar ile karşılaştığınız zamanlarda bir problem varsa eğer mutlaka seviş çağırılması gereklidir ve dokunmatik kapatma düğmesinin de kapalı olup olmadığı da kontrol edilmelidir.

Akıllı Tahtalarda Sistem Neden Ağa Bağlanmaz?

Bu gibi sorunlarda mutlaka gerekli kontrollerin yapılması gerekmektedir ve ağ sürücüsünün doğru bir şekilde kurulduğundan emin olunması gereklidir. Ağ kablosunun doğru takılması ve sistem ağ ayalarının da doğru olduğu da mutlaka kontrol edilmelidir. Akıllı tahta sistemlerinde doğru ağ protokollerinin ve ayarlarının etkinliği sağlanmalıdır eğer ki bunlarda gerekli sonuçlar alınmazsa da ağ yöneticisine danışılması gereklidir.