Fiber İnternet

Fiber İnternet

Fiber Kablo Nedir

Fiber kablo, dijital bilgiyi en hızlı şekilde transfer eden kablolardır. Fiber optik olarak da bilinen bu kablolar, özellikle telekomünikasyon alanında kullanılır. Telekomünikasyon, resim, yazı, bilgi ve haber gibi verilerin iletilmesi, yayımı ve alınmasıdır. Bu verilerin iletimi, yayımı ve alımı için gerekli yapı kablolar ile sağlanır. Fiber kablolar ise verilerin en hızlı şekilde iletimini sağlayan teknolojiye sahiptir. Fiber teknolojiye sahip olan bu kablolar, kullanım alanlarına göre farklı yapılarda üretilir, fiber optik kablo fiyat listesi hakkında sayfayı ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fiber Optik Kablo Fiyatları

Işık hızında iletim sağlayan fiber kablolar en son teknoloji ile üretilen kablolardır. Özellikle fiber internet alanında kullanılan bu kablolar veriyi ışık hızında ilettiği için telekomünikasyon sektörünün tercihidir. Çok yüksek hızlı geniş bant internet erişimi sağlayan fiber optik kablo ile veri saniyede 300 bin km’lik hızla iletilir. Fiber teknolojiye sahip kabloların fiyatları da kalitesine, markasına, cinsine ve kullanım alanına göre farklılık gösterir. Fiber optik kablo fiyat listesi ve kablo türleri hakkında detaylı bilgi almak için bu alanda bir marka olan tr.prysmiangroup.com firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Fiber Kablo Türleri

Multimod ve singlemod olmak üzere iki çeşit fiber kablo vardır. Multimod kablolarda ışık çoklu yol üzerinden hareket eder. Singlemod fiber optik kablolarda ise ışık tek bir yol üzerinden ilerler. Singlemod kablolar multimod fiber optik kablolara göre veriyi daha hızlı iletir.