Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi

Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi

Anlaşmalı Boşanma Protokolü

Anlaşmalı boşanma dilekçesi, aile avukatlarımız tarafından nafaka, velayet, mal paylaşımı, aile içi şiddetten koruma, isim değiştirme, eve veya iş yerlerine yaklaşmama durumunda tedbir, iletişim araçları tarafından rahatsız etmeme tedbiri gibi konular da hukuk büromuzda bulunan avukatlar yoluyla uzlaşma sağlanması sonrasında hukuki bir dil ile yazılan dilekçedir. Bu dilekçe mahkemeye sunulacaktır.

Anlaşmalı Boşanma Dava Ücreti Nasıl Belirlenir?

 Taraflar anlaşma sağlamış olup anlaşmada gösterilen protokolü yapmış olmaları gerek.

 Taraflar müşterek çocuğun velayetinin annede veya babada kalması kararı konusunda anlaşma sağlamalıdır.

 Taraflardan velayetleri annede veya babada kalacak çocuklar için ayrı ayrı TL olarak nafaka vereceğini kabul etmesi gerekir.

 Evlilik birliği süresince ayrılması gereken menkul ve gayrimenkul taşınır taşınmaz mal varlıkları paylaşımı konusunda anlaşmaya ulaşılmıştır.

 İş bu anlaşmalı boşanma protokolü her iki tarafın serbest iradesi ile hazırlanmakta olup hiçbir baskı altında kalınmadan okutulup imzalatılmıştır.

Anlaşmalı boşanma davası ücreti, çekişmeli boşanma davası ücretlerine göre farklılık gösterir. Çekişmeli boşanmalarda avukatlarımıza yüklenen iş daha fazladır, anlaşmalı boşanma sürecinde masrafların daha az olması büyük rol oynamaktadır. Anlaşmalı boşanma davasında ispat yükümlülüğü yoktur, bu yüzden bilirkişi raporları ve tanık dinletmenin gerekmez bu sebeplerle dava ücretleri daha az olmaktadır. Anlaşmalı boşanma davası ücretini kesin olarak söylemek mümkün değildir. Her ne kadar sürecin kısa olacağı bilinse de uzman avukatlarımızın payını unutmalıyız.