Yemek Firmaları Ne Gibi Hizmetler Verir?

Yemek Firmaları Ne Gibi Hizmetler Verir?

Günümüzde catering hizmetleri oldukça popülerleşmeye başladı, kurumların veya bireylerin ihtiyaçları doğrultusunda farklı hizmetler veriliyor. Catering firmaları, yemek firmaları olarak da adlandırılmakla birlikte kurumsal olarak çalışmaktalar. Yerinde üretim hizmeti bunlardan ilki olup fabrika, okul ve hastane gibi çok sayıda kişi için yemek yapılan yerlerde tercih edilmektedir. Yani taşıma yemek hizmetinin tersi olarak ilgili yerde yapılmaktadır. Buna ek outside catering yine bir diğer çok alınan hizmettir. Açık hava organizasyonlarının vazgeçilmez parçalarından birisi olarak anlaşılan yemek firması ikramları hazırlamakla görevlidir. Düğün, doğum günü, nişan, sünnet, kokteyl gibi çeşitli özel günler için yemek ve ikramlar hazırlanmaktadır.

Yemek Firmaları Yerinde Üretim Hizmeti

Genellikle 200 kişi ve üzerindeki tesisler için tercih edilen hizmet biçimidir. Anlaşılan yer genellikle hastaneler, okul ya da fabrikalar olmaktadır. İlgili yerde en az 50 metre kare olmak üzere bir alan tahsis edilir. Pişirme ünitesi, soğuk hava deposu, sıcak ünitesi, bulaşık ünitesi gibi ekipmanlara yer verilir. Pişirme ünitesi adından da anlaşılacağı üzere pişirme işlemi için tahsis edilen yerdir. Soğuk hava deposu ise malzemeleri muhafaza etmek için gerekli olan ekipmanların başında gelir. Et ve süt gibi ürünlerin yanı sıra sebzelerin de saklanmasında kullanılmaktadırlar. Yemek firmaları için sıcak ünitesi yemeklerin sıcak kalması için vazgeçilmez alanlardan birisidir.

İstanbul Yemek Firmaları

Toplu yemek yapan kurumsal firmalar son yıllarda çok artış göstermektedir. Catering adı verilen bu hizmet için yemek firmaları çalışmaktadır ve bunların çok sayıda olması alıcıların kafasını karıştırmaktadır. Bu sebeple söylemekte fayda var ki internet sayfaları üzerindeki ilgili online catering firmaları, sektörün lider ismi olarak sizlere hizmet sunmaktadırlar. Her türde ve büyüklükte işletme için lezzet ve kaliteyi bir arada sunmaktadırlar.