Web Sitenize Ücretsiz Trafik Kazandırabilecek Yöntemler

Web Sitenize Ücretsiz Trafik Kazandırabilecek Yöntemler

Seo Uygulamasının Amacı

Seo uygulamalarının amacı, web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlamaktır. Google başta olmak üzere birçok arama motoru, daha yoğun trafiğe sahip siteleri üst sıralarda gösterdiğinden, sitenize trafik çekmek için mutlaka geri dönüş sağlayacaktır. Trafik sağlamak sürekliliği olan bir işlemdir.

Sürekliliğin Önemi

Sitenize trafik çekebilmek için yapabileceğiniz ücretsiz işlemlerin en önemlisi, düzenli olarak özgün içerik paylaşmaktır. SEO için, içerik her şeydir. Ayrıca, düzenli içerik paylaşmanız sitenize bir süre sonra sadık bir ziyaretçi kitlesi de kazandırabilir.

Sosyal Medya

Sitenize ücretsiz trafik getirebilecek en önemli adres günümüzde sosyal medyadır. Facebook ve Twitter başta olmak üzere popüler sosyal medya mecralarında oluşturacağınız hesaplar, Google’dan gelecek olan trafiğin rahatlıkla önüne geçebilir. Twitter ya da Facebook’ta geniş bir takipçi kitlesi oluşturmak ve onların ilgilerini çekmek zaman alan ve zorlu bir süreç olsa da, bu konuda sergileyeceğiniz çaba asla sonuçsuz kalmaz.

Hedef Kitlenizin Ziyaret Ettiği Diğer Siteler

Sitenize ücretsiz trafik getirebilecek olan bir diğer alan da hedef kitlenizin ziyaret ettiği diğer sitelerdir. Yüksek trafiği olan bir sitede görünürlüğünüzün olması, hedef kitlenize de katma değer sağlayacağından, hem trafik oluşturmanızı hem de bir süre sonra sadık bir takipçi kitlesine ulaşmanızı sağlayacaktır. Hedef kitlenizin ziyaret ettiğini tahmin ettiğiniz siteler dışında, online dünyada yapacağınız her işlemde de URL’inizi duyurmalısınız. Böylece, tahmin etmediğiniz yerlerden de trafik almanız mümkün olacaktır.