VideoWall Sistemi Kullanım Alanları

VideoWall Sistemi Kullanım Alanları

Etkili bir reklam ve tanıtım firmaların, markaların, ürün ve hizmet pazarlayan işletmelerin hedef kitle üzerinde etkili olmasını sağlar. Sektörel tanıtım ve bilgilendirme amacı ile birçok farklı reklam aracı kullanılır. Son yıllarda giyim, yeme-içme, hizmet, otelcilik, otomotiv, eğitim, sağlık ve daha pek çok sektörde yaygın olarak kullanılan reklam araçlarından birisi de videowall adı verilen sistemlerdir. Birçok ekranın tek bir ekran gibi ya da birbirinden bağımsız bir şekilde video, görsel, metin ya da duyuru içeriklerini yayınlaması ilkesi ile çalışan bu sistem etkili bir reklam aracı olarak dikkat çekmektedir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Neden Videowall?

Birden fazla ekranın yan yana ya da üst üste dizilmesi ile oluşturulan video duvarlarına video wall adı verilir. Çoklu ekranlar bütünü olarak tanımlayabileceğimiz videowall sistemi; birçok sektörde kullanılan, reklam ihtiyacını önemli ölçüde karşılayan, ürün ve hizmet pazarlayan işletmelerin, markaların, firmaların hedef kitleye daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayan dijital bilgilendirme ürünüdür. Birden çok ekrandan oluşan videowall sistemi yayınlanan içerikleri etkileyici kılmakta ve hedef kitlenin dikkatini çekmektedir. Güncel teknolojinin reklam sektörüne bir armağanı olan bu sistem ile daha geniş kitlelere ulaşmak, ürün ve hizmet tanıtımında rakiplerin bir adım önüne geçmek mümkündür.

En Sık Kullanılan VideoWall Çeşitleri


Sektörel reklam ve tanıtım amacı ile en sık kullanılan video duvarı modelleri şunlardır: standart videowall sistemi, dijital artwall sistemi, kontrol odası videowall sistemi, dijital menuboard sistemi. Genel olarak aynı amaca hizmet eden videowall sistemleri kurulum açısından ve yüklenen içeriği yayınlama özelliği açısından farklılık gösterir.