Modern Bir Uygulama; Gergi (Germe) Tavan Sistemleri

Modern Bir Uygulama; Gergi (Germe) Tavan Sistemleri

Gergi Tavan Nedir

Led aydınlatma alanında kullanılan bir dekorasyon malzemesi olan gergi tavanlar, uygulandığı alana derinlik kazandırırken, ışıklandırmayı daha şık ve estetik hale getirir. Genellikle tavana uygulanan bu sistemin en önemli özelliği ısıtma yöntemi ile istenilen şekle sokulmasıdır. Gergi tavan sistemleri farklı renk, doku ve desen alternatifi ile birçok farklı alanda uygulanabilir. En çok kullanıldığı yer tavandır. Büyük alışveriş merkezleri, otel, konferans salonu, ofis, sinema... gibi mekanların dekorasyonunda tercih edilen bir uygulamadır. Farklı mekanlara uygulanan tavan örneklerinin yer aldığı sistem hakkında görsel ve teknik açıdan fikir edinmenizi sağlıyor.

Nasıl Uygulanır

Gergi tavan sistemi, çeşitli renk, desen ve dokuda üretilen PVC membranların ısıtılarak alüminyum profisel uygulanması esasına dayanan bir sistemdir. Işıklandırma sistemini içine alan germe tavan uygulaması ile özel ve toplu yaşam alanları şık bir görünüme kavuşur. Oldukça esnek bir yapıya sahip olan PVC malzeme ısıtma yöntemi ile istenen forma sokulur ve alüminyum profilin monte edildiği alana uygulanır. Yatay, dikey, kavisli, düz, kemerli her türlü tavana ve duvara uygulanabilir. poliger.com.tr sayfayı ziyaret ederek germe tavan fiyat listesi ve uygulama örneklerini yakından inceleyebilirsiniz.

Avantajları

Aydınlatma ve dekorasyon amacı ile kullanılır. Toz tutmaz, hijyeniktir. Darbelere, neme ve ısıya dayanıklıdır, yanmaz. Ses yalıtımı sağlar. Esnek yapısı nedeniyle deprem gibi durumlarda deforme olmaz. Kırılmaz ya da çatlamaz. Uzun yıllar kullanılabilir, boya istemez, rengi solmaz.