Yaz Modasına Uygun Makyaj Önerileri

Yaz Modasına Uygun Makyaj Önerileri

Diyelim ki spor takılan bir bayan kot mini etek üstüne belden açık bir bluz giymeyi seviyorsa bu dikkat çekmeyi seven modeldir.

Sıcak havalarda makyaj yapımı oldukça önemlidir. Çünkü yapılan makyajlar yazın uçar gider. Aynı zamanda göz rimel makyajınız çabuk aktığı için sıcağa karşı duyarlılığı bu yüzden azdır. Güneşi gördü mü akar gider. Bahar ayları çabuk geliyor yaz olduğunda elimiz ayağımıza dolanıyor. Çünkü yaz insanın kendisini ifade etmesi için en güzel havalara sahiptir. Moda akımlarının hiçbir zaman yavaş ilerlemesi için her geçen gün yenilikçi ruhunu ortaya koyuyor. Yazın trendler moda kültürüne sahip olan makyaj stilleri nasıl ve ne zaman yapılacağı sorularının bize soruyor. Her kadının makyaj kültürü farklıdır. Kimisi sadeliği severken diğeri ise dikkat çekici görünmeyi seçiyor ve oldukça canlı belirgin makyaj stilini yapıyor. Makyaj yapılır iken giyim bu konuda çok önemli faktör taşımaktadır. Saç bakımı oldukça çılgın hatta saç buklelerinde mavi pembe kırmızı renk vardır. Bu tür bayanlar genelde saçını önden uzun bırakıp iki omuzla aynı boyda kullanmaz. Sağ omuz uzun olur sol omuzdaki saç boyutu ise kısa olur. Bunlar modanın en sıkı trendleri olmayı hak kazan tiplerdir. Bu yüzden bu tür insanlar kırmızı ve siyah tonu ruj kullanmayı severler. Göz kalemi ile gözlerini çekik yapmayı kirpiklerini canlı gösteren dolgun kaliteli rimelleri seçerler. Yüzlerinin bir kısmında ya dudak kenarlarında ya da burun kenarlarında, hatta dil ve göbek deliklerinde piercing taktırmayı severler. Kollarının çoğu kısmında dövmeler vardır. Yani moda konusunun neredeyse en derinini yaşıyorlar.

Her kıyafete göre makyaj stili vardır.

Mesela ofiste çalışan bir eleman iseniz kalem eteğin üstüne sade ipeksi gömlekleri giyersiniz. Bu yüzden klasik bir model için pastel ton makyaj seçimlerini kullanmalısınız. Mesela dudak kalemi ile dudaklarınızı belirgin yapın daha sonra üzerine doğal görünüm sağlayan şeftali ton renk rujlardan sürebilirsiniz. Yaz modasına göre makyaj yapmak hem sizi fazla abartılı göstermeyecek hem de estetik ve şık bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır.