Cilt İçin Yapılan Çilek Maskeleri

Cilt İçin Yapılan Çilek Maskeleri

Cildinize meyveler ile maskeler hazırlayarak cildinizin doğal yollar ile beslenmesini sağlayabilirsiniz ve cildinizin canlılığı için çilek ile doğal maske hazırlayabilirsiniz. Çilek maskesi cildinizde ki ölü hücrelerin temizlenmesini sağlar. Gözeneklerin temizlenmesi ile beraber gözeneklerin çilekle yapılan maskeler ile sıkılaşmasını ve cildinizin genç görünümde olmasını sağlar. Çilek içerisinde antioksidan, C vitamini ve salisilik asit bulunur çilek maskesi cildinizin güzelliğine güzellik katacak ve cildinizde renk açılmasını sağlayarak lekelerin giderilmesini sağlayacaktır.

Cildi Gençleştiren Çilek Maskesi

Malzemeler:

 • 4 adet çilek
 • 1 yemek kaşığı lor
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı: İlk başta çilekleri güzelce yıkayıp saplarını kopartın. Daha sonra bir kap içerisine ekleyerek çilekleri çatal ile iyice ezin. Üzerine loru ilave edip loru da çatalla iyice ezin. Son olarak üzerine zeytinyağını da ilave edip malzemelerin hepsini iyice karıştırın. Genç bir cilde sahip olmak için hazırladığınız karışımı yüzünüze uygulamadan önce yüzünüzü cilt tipinize uygun olarak temizleyin ve maskeyi temizlenmiş cildinize masaj yaparak sürün. Maskeyi cildinize iyice yedirin, 15 dakika kadar cildinizde bekletin. Yeterli süre kadar cildinizde beklettikten sonra cildinizi bol soğuk su ile temizleyerek cildinizin canlanmasını ve genç görünümde olmasını sağlayabilirsiniz. Çilek maskesini düzenli olarak göz çevrenize değdirmeden 4 günde bir yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Cildi Güzelleştiren Çilek Maskesi

Malzemeler:

 • 8 adet çilek
 • 1 yemek kaşığı süt
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 tatlı kaşığı krema
 • 1 yemek kaşığı pirinç unu
 • Yeteri kadar sirke

Hazırlanışı: Öncelikle bir kap içerisine çilekleri ekleyin ve üzerine yeteri kadar sirke dökerek çilek üzerinde bulunan mikropların giderilmesi için bekleyin. Daha sonra çilekleri bol su ile iyice durulayın, çileklerin suyunu süzdükten sonra bir kap içerisine ekleyerek çatal ile iyice ezin. Üzerine bal ve kremayı da ekleyerek karıştırın. Süt ve pirinç ununu da ilave ederek malzemeleri karıştırıp krem kıvamına gelmesini sağlayın. Maskeyi cildinize uygulamadan önce cildinizi temizleme jeli ile temizleyin, yüzünüz temizlendikten sonra hazırlamış olduğunuz karışımı göz ve dudak çevreniz hariç tüm cildinize masaj yaparak sürün. Karışımı cildinizin tamamına yedirin ve 20 dakika kadar cildinizde bekletin. Yeterli süre kadar cildinizde beklettikten sonra bol ılık su ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Çilek maskesini haftada bir defa yüzünüze düzenli olarak uygulayarak cildinizin güzelleşmesini ve cildinizin renginin açılmasını sağlayabilirsiniz.

Gözenekleri Sıkılaştıran Çilek Maskesi

Malzemeler:

 • 4 adet çilek
 • 1 yemek kaşığı süt
 • 1 yemek kaşığı nişasta

Hazırlanışı: İlk başta çileklerin saplarını kopartıp iyice yıkayın, daha sonra bir kase içerisine ekleyerek çatalla iyice ezin. Üzerine diğer malzemeleri de ilave edip malzemelerin hepsini karıştırın. Gözeneklerin sıkılaşması için hazırladığınız maskeyi cildinize uygulamadan önce cildinizi temizleyin. Temizlenmiş cildinize göz çevreniz hariç eşit miktarda sürüp 15-20 dakika kadar cildinizde bekletin. Daha sonra ılık suyla cildinizi temizleyebilirsiniz. Maskeyi temizledikten sonra cildinize nemlendirici krem sürebilirsiniz. Gözeneklerin sıkılaşması için çilek maskesini haftada bir uygulayabilirsiniz.