Sıfır Yat Fiyatları

Sıfır Yat Fiyatları

Sıfır Yat Fiyatları alacağınız teknenin teknik özelliklerine, uzunluğuna, içinde bulunan imkanlara, sağladığı konfora göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikli olarak alacağınız Yat ile ilgili ne istediğinize karar vermelisiniz. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.

Sıfır Yat Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Sıfır Yat fiyatlarını araştırmaya başlamadan önce karar vermeniz gereken bazı konular vardır. Ne tür bir tekne alacağınıza karar vermelisiniz almak istediğiniz teknenin hızlı gitmesini mi istersiniz yoksa daha sakin bir yolculuk mu tercih edersiniz. Bu sorunun cevabına göre yelkenli veya motor yat tekne almaya karar verebilirsiniz. Tekne alabilmek için ayırdığınız bütçeyi belirleyin. Belirlediğiniz bütçe doğrultusunda alabileceğiniz tekne seçenekleri sınırlandırmış olacaksınız. Teknenizi hangi amaçla kullanmak istediğinizde sıfır yat fiyatlarında belirleyici faktör olacaktır. Sadece tatil için konaklama amaçlı bir tekne mi, su sporlarını yapabileceğiniz bir tekne mi, balıkçılık için mi alacaksınız bu kararınız doğrultusunda teknede ihtiyacınız olan teknik donanım değişecektir. Teknenizi nerede kullanmak istediğinizde önemlidir. Teknenizle açık denizlere açılmak, sert sularda kullanmak isterseniz teknenizi gövdesini buna göre belirlemeniz gerekecektir.

Sıfır Yat Fiyatlarına İlave Harcamalar

Sıfır yat fiyatlarını araştırırken belirlediğiniz bütçenize göre yat fiyatı haricinde ekstra harcamalarınızın da olacağını unutmamalısınız. Aldığınız yatın devamlı duracağı bir marina bulmalısınız ve bu marina ye belirli bir ödeme yapmanız gerekecektir. Ayrıca aldığınız yat için bir sigorta yaptırmanız da ekstra bir harcamadır. Yatınız da aşçı ,servis elemanı, kaptan ihtiyacınızı gidermek içinde ödeme yapmanız gerekecektir ve yatınızın yakıt harcamasını da göz ardı etmemelisiniz. Sıfır yat fiyatlarını araştırırken teknenizde çoğunlukla ne kadar zaman geçireceksiniz ,ortalama kaç kişilik kullanım alanına ihtiyacınız olduğunu da belirlemeniz size yardımcı olacaktır.