Sac Büküm Makineleri

Sac Büküm Makineleri

Sac Büküm Makine Çeşitleri

Silindir sac bükme makineleri tarafından yapılan parçaları silindir şeklinde eğip bükmektedir. Eğmenin derecesi silindiri makinesinin gücü ile ilişkili olmaktadır. Bu nedenle değişik silindir makineleri üretilmiştir. Bazı silindir makinelerinin yağlama ihtiyacı olmamaktadır. PSG teknolojisine uygun olarak üretilen makine çeşitleri de vardır. Dişli olan makinelerin dışında hidrolik ünitelerle çalışanları da vardır. Hidrolik üniteye sahip olan silindir bükme makineleri 1000 mm - 12000 mm ebatlarında olup sac büküm işlemini yapabilmektedir. Bu tür silindir bükme makinelerinde 4 adet vals bulunur. Valslerin amacı hidrolik kaliteye göre uygun olarak üretim yapmayı sağlar. Silindir sac bükme makineleri güvenli kullanıma uygundur. Sac kesim işlemi için adresinden ulaşarak kaliteli hizmet alabilirsiniz. Sac, bakır ve metal karışımlarından elde edilen bir maddedir. Pek çok alanda kullanılan sacların plaka, köşebent ve profil olmak üzere farklı çeşitleri vardır.

Sac Bükümün Kullanıldığı Alanlar

Sac büküm faaliyetlerinin gerçekleştirildiği makineler ile bükme ve eğme işlemlerinin yapılmasında kullanılmaktadır. Aynı işlemleri aynı anda yapmaktadır. Bükme bir malzemenin üzerinde ve ya iş parçasının üzerinde biçimlendirme işlemidir. Buna benzer uygulamalar; kesme, delme, kaynaklama olabildiği gibi bükme şeklinde de olabilmektedir. Bükme işleminin amacı iş materyallerini farklı biçimlerde meydana çıkarmayı sağlamak ve ince saclar ile dayanıklılık oluşturmaktır. Silindir sac bükme çeşitleri şunlardır;

  • Silindir büküm
  • Konik büküm
  • Lama büküm
  • Profil büküm
  • Boru büküm

Endüstri alanında çok fazla kullanılan sac bükme makineleri endüstrinin farklı bölümlerinde kullanılmaktadır. Bunların birkaçı, camilere entegre yapılan çelik yapılı minarelerde, binaların su giderini sağlayan borularında, denize yerleştirilmiş olan beton borularda ve kanalizasyon alt yapısı uygulamalarında silindir bükme işlemi yapılmaktadır. Bunun dışında ağır sanayi, otomotiv sektörü ve inşaat sanayi gibi pek çok alanda sac bükümü, sac kesimi ve sac presi şeklinde yapılmaktadır.