Bebeklerde Gaz Yapan Yiyecekler

Bebeklerde Gaz Yapan Yiyecekler

Bebeklerde Gaz Yapan Yiyecekler:

Bebeklerde Gaz Yapan Yiyecekler Kafein kullanan bir anne iseniz derhal bırakmanız bebeğiniz için çok yararlı bir seçim olacaktır. Çünkü kafein içinde bulundurduğu maddelerden dolayı bebeğinizde gaz yapacaktır. Kafein bulunan içeceklere örnek olarak çay, kola, kahve ve enerji içecekleri verilebilir. Çikolatayı Hayatınızdan Çıkarmalısınız Çikolatayı her anne çok sever. Fakat bebeğiniz için aynı etkiyi göstermeyecektir. Bebekte ki kusma eğilimini artıracağı gibi aynı zamanda gaz sorunu çekmesine neden olacaktır. Çikolatayı uzak tutmalısınız. Emzirmekte olan bir ebeveyn inek sütü ile arasını açmalıdır. Anne bireyin inek sütünü sıklıkla kullanması, içmesi bebek için hiç faydalı olmayacaktır. Çünkü bebekte ciddi gaz sorunları oluşabilir. Böyle sorunlarla karşılaşmak istemeyen ebeveynler lütfen inek sütünden uzaklaşın. Bu arada inek sütü içeren mamaları dahi kullanmamanız çok iyi olacaktır. Bebeğinizin sevmeyeceği yiyecekler arasında katkı maddesi içerenlerde vardır. Bunlara birkaç örnek verecek olursak sucuk, salam ve patates cipsi verilebilir. Bebeğinizin hoşlanmayacağı ve gaz yapmasına sebep olan bu yiyecekler gerçekten tehlikelidir.

Gaz Sancısına Sebep Olacak Yiyeceklerden İşte Bazıları

Çoğunlukla birçok yetişkin bireyinde tavsiye etmediği bu yiyecekler gaz yapan yiyeceklerdendir. Düşünün yetişkinlerde gaz yapan bu yiyecekler bebeklerde ne etkiler gösterecek. Birkaçına örnek vermek istiyorum.

* Bakla, fasulye (Belirtmek istiyorum kuru fasulye) tarzı baklagillerden uzaklaşın.

* Erik, kayısı, elma, muz gibi sevilen meyvelerden de uzaklaşmalısınız.

* Kabak, turplar, soğanlar, brokoli, lahana türlerinden uzaklaşmanız bebeğiniz ve sizin için çok iyi olacaktır.

* Kızartılmış gıdalar ve yağlı yiyecekler sizin düşmanınız olmalı ki hayatınızdan çıkarabilesiniz.

* Şekersiz sakızlar da şaşırmanız normal. Ama şekersiz sakızda gaz yapan yiyecekler kategorisinde.

* Tam tahıllı ekmek ve yumurta da bu kategoridedir. Bunlardan uzak durmanız hem kendinize hem de bebeğinize yapacağınız en güzel iyiliklerden olacaktır. Bunların yanında papatya ve rezene çayını bebeğinize içirmeniz çok hoşuna gidecektir.